Beata kostusik

Oferta


Indywidualne przygotowanie do porodu to spotkania z położną pracującą na sali porodowej - skierowane jest m.in do Rodziców, którzy z różnych względów nie mogą, nie chcą uczestniczyć w tradycyjnej szkole rodzenia. W ramach konsultacji zapewniam teoretyczne i praktyczne przygotowanie do porodu oraz wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące pytania.Przyszłe mamy mogą uzyskać praktyczne wskazówki dotyczące zasad i zwyczajów panujących szpitalu. Istnieje możliwość obejrzenia sali porodowej.
Spotkania mają na celu wprowadzenie do zagadnień porodu: aktywnego, rodzinnego, w wodzie, (techniki, pozycje, rola oddychania).
Ilośc spotkań (1-2)uzalezniona jest od potrzeb  Pary przygotowującej sie do porodu


Indywidualna nauka pielęgnacji noworodka - 1 spotkanie - skierowane jest m.in do Rodziców, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w tradycyjnej szkole rodzenia. Nauka odbywa się na lalce modelu noworodka.

Indywidualna nauka markowanego parcia- skierowne do Mam po 38 tygodniu ciąży, które chcą nauczyc sie przeć w ramach przygotowania do porodem

Wizyty domowe - czas po powrocie z dzieckiem do domu ze szpitala jest dość trudny, dopiero wtedy mamy okazję sprawdzić swoje umiejętności i to wtedy powstaje wiele pytań, na które nie mamy fachowej odpowiedzi.

Po powrocie ze szpitala do domu istnieje możliwość umówienia się z położną na wizytę domową.


W trakcie wizyty położnej położna pomoże:
  • pokaże jak wykąpać dziecko
  • pokaże jak prawidłowo pielęgnować pępek
  • podpowie jak praktycznie urządzić kącik dla maluszka
  • pomoże prawidłowo przystawić do piersi
  • sprawdzi obkurczanie się macicy
  • sprawdzi czy prawidłowo goi się rana krocza lub po cięciu cesarskim
  • postara odpowiedzieć się na wszystkie nurtujące Was pytania


Konsultacje i wizyty odbywają się po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu oraz godziny (zakładka Kontakt).